تمیز کردن سینک

چگونه از جمع شدن اب در سینک ظرف شویی جلوگیری کنیم؟

جمع شدن اب در سینک ظرف شویی

جلوگیری از جمع شدن اب در سینک

بهترین راه برای جلوگیری از جمع شدن اب در سینک این است که با رعایت یک سری نکات ساده از بروز این مشکل جلوگیری کنید. قطعا بهتر است علل جمع شدن آب در سینک ظرفشویی را بر طرف کنید. توصیه می‌شود تکنیک‌های زیر را به عنوان یک عادت خوب در ذهن داشته باشید.

1.باقی مانده مواد غذایی را دور بریزید و هیچگونه ماده غذایی را داخل سینک ظرفشویی نریزید.

2.پوست میوه و تفاله چای و مواد غذایی داخل سینک نریزید.

3.صافی‌های مخصوصی را در دهانه ظرفشویی قرار دهید تا از پایین رفتن ذرات در فاضلاب جلوگیری کنید.

4.هرگز روغن یا چربی باقی مانده را داخل لوله فاضلاب نریزید و آن را با زباله دفع کنید.

5.هر یک هفته یکبار حجم قابل توجهی آب جوش داخل سینک ظرفشویی بریزید.

_راه های خانگی برای جلوگیری جمع شدن اب در سینک

چند روش وجود دارد که می‌توانید به صورت خانگی و بدون اینکه هزینه خاصی پرداخت کنید، از جمع شدن اب در سینک جلوگیری کنید؛ این کار با برطرف کردن علل جمع شدن آب در سینک ظرفشویی صورت می‌گیرد. موثرترین روش‌های خانگی رفع گرفتگی فاضلاب شامل:

1.آب گرم و سرکه

مخلوط آب گرم و سرکه به دلیل خاصیت خورندگی کمی که دارد می‌تواند به منظور پاکسازی و رفع جمع شدن اب در سینک موثر باشد. این مخلوط بر خلاف محلول‌های شیمیایی اثر مخربی بر سیستم لوله کشی ندارد و با چند مرتبه تکرار می‌تواند لوله را باز کند.

2.تکنیک فشار

در صورتی که در سینک ظرفشویی آب جمع می‌شود اما با گذشت زمان تخلیه می‌شود،‌ لوله فاضلاب انسداد ناقص دارد.پس شما میتوانید با استفاده ار فشار اب جوش گرفتگی را برطرف کنید.

3.لوله ماری

این لوله‌ها انعطاف پذیرند و با نوک تیزی که دارند موانع لوله کشی را از راه بر می‌دارند. اگرچه این روش ممکن است تاثیر قطعی نداشته باشد اما امتحان کردن آن ضرری ندارد

 این لوله‌ها انعطاف پذیرند و با نوک تیزی که دارند موانع لوله کشی را از راه بر می‌دارند. اگرچه این روش ممکن است تاثیر قطعی نداشته باشد اما امتحان کردن آن ضرری ندارد.

میتوانید در بازرگانی ملک مطالب دیگر را هم مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.