دسته‌بندی نشده

اجاق گاز و نکاتی برای خرید آن

نکات خرید اجاق گاز

نکات خرید اجاق گاز:

اندازه اجاق گاز:

برای تعیین اندازه اجاق گاز در ابتدا به فضای آشپزخانه توجه کنید و متناسب با آن خرید کنید که مطمئنا برای خانواده های کم جمعیت تر خرید مدل توکار و یا همان اجاق گاز صفحه ای بهتر است ولی برخی از دل های مبله هم کچک و جمع و جور هستند که میتوانید سراغ آنها هم بروید. پیش از رفتن برای خرید اجاق گاز حتما محل قرارگیری گاز را اندازه بگیرید. ندازه اجق گاز ها معمولا 75سانتی متر هست ولی باز هم شما از فروشنده پرس و جو کنید.

نوع اجاق گاز:

اجاق های خوراک پزی معمولا در دو نوع برقی و یا گازی موجود هستند که نوع گازی در ایران رایج تر است. مدل های گازی از جریان مدام استفاده می کنند در حالی که نسخه های الکتریکی از نیروی برق بهره برده و نیازی به جریان مداوم نیست.

ایمنی اجاق گاز:

  ایمنی اجاق گاز یکی از مهمترین نکاتی است که نباید پیش از خرید نادیده گرفته شود زیرا می توان خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. توصیه ما به شما خرید اجاق گازهایی دارای ترموکوپل و فندک است که در صورت خاموش شدن شعله امکان قطع شدن جریان گاز وجود داشته باشد.

جنس اجاق گاز: 

اجاق گازها معمولا از جنس استیل ساخته می شوند که البته در ساخت برخی از آن ها از شیشه نیز بهره می برند. پیش از خرید حتما از جنس اجاق گاز اطلاعات کسب کنید و از فروشنده بپرسید.

توان مصرفی اجاق گاز:

 توان حرارتی اجاق گاز با بی تی یو BTU است که در ایران با کیلووات شناخته می شود و اگر بخواهیم به عبارت ساده تر بیان کنیم باید گفت که  توان حرارتی اجاق گازمیزان گرمایی است که از شعله‌ها خارج می‌شود و بهترین حالت 2.05 کیلووات یا  ۷۰۰۰ BTU است.

نحوه تمیز شدن اجاق گاز:

تمیز کردن اجاق گاز یکی از دغدغه های افراد به ویژه خانم ها است که قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید.

گارانتی اجاق گاز:

  مهمترین شاخص در اجاق گازها اجباری بودند استاندارد در آنها است و توصیه می کنیم که علاوه بر توجه به نشان استاندارد از معتبر بودن برند وهمچنین از گارانتی اجاق گاز مطمئن شوید.

نکات قبل از خرید اجاق گاز مبله

ابتدا، قبل از خرید اجاق گازهای مبله باید به برقراری تعادل بین طراحی و کارایی آن توجه کنید. این به این معنی است که اجاق گاز باید یک ظاهر جذاب داشته باشد، اما در عین حال قابلیت هایی مانند سرعت، کارایی و ایمنی را نیز داشته باشد.

دومین نکته، مربوط به تعداد شعله های اجاق گاز مبله است. برای خانواده های بزرگ، اجاق گازی با چهار یا پنج شعله مناسب است. اما برای خانواده های کوچک، یک اجاق گاز با دو یا سه شعله کفایت می کند. سومین نکته، مربوط به ایمنی است. اجاق گازهای مبله با قابلیت خاموشی خودکار و دکمه ایمنی برای جلوگیری از نشت گاز بسیار مطمئن تر است.

همچنین، در نظر داشته باشید که اجاق گاز مبله با پایه های پایدار و ضخامت مناسب قابلیت استفاده بلند مدت را دارد. چهارمین نکته، مربوط به قیمت است. هرچند که این اجاق گاز با کیفیت بالا هزینه بیشتری دارد، اما خرید یک اجاق گاز ارزان قیمت باعث شاید خسارت های بیشتری همچون نشت گاز و حتی احتمالی بودن حریق شود.

نکته پنجم، مربوط به گستردگی بازار است. همانطور که می دانید، بهترین راه برای پیدا کردن یک محصول با کیفیت استفاده از تجربه های دیگران است. در ضمن، مطالعه بررسی های محصول، نظرات و امتیازات کاربران در فروشگاه های آنلاین از دیگر روش هایی است که به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را در خرید اجاق گاز مبله بگیرید.

در نهایت، قبل از خرید اجاق گاز مبله، باید به اندازه مناسب فضای موجود در آشپزخانه توجه کنید. هرچقدر که اجاق گازهای مبله مناسب اندازه آشپزخانه باشد، همچنین جذابیت بیشتری نیز خواهد داشت.

 

این نکات را در بازرگانی ملک میتوانید با شرایطی خوب به آن دستیابید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.