دسته‌بندی نشده

هرز شدن شیرالات اهرمی

هرز شدن شیرالات اهرمی

علت هرز شدن شیرالات اهرمی

در میان کلیه لوازم پرکاربرد و همیشگی هر خانه و خانواده، شیرآلات منزل از مهمترین‌ها هستند که خراب شدن آن‌ها دردسرهای زیادی نظیر هدر رفتن و چکه کردن آب یا حتی عدم امکان استفاده را به همراه دارد. علت هرز شدن شیرآلات و به عبارتی خراب شدن اهرم یکی از مشکلات رایج و متداول در میان انواع مختلف شیرآلات بهداشتی و ساختمانی است که بسیاری از مصرف کنندگان از آن شکایت دارند. این مشکل در مدل‌های بی‌کیفیت و غیراستاندارد بیشتر اتفاق می‌افتد و در نمونه‌های درجه یکی مثل شیرآلات چشمه رواج چندانی ندارد. اگر در مدل‌های باکیفیت هم هرز شدن اهرم مشاهده شود، اغلب به دلیل فرسودگی و پوسیدگی شیر یا قطعات آن در مرور زمان است.

منظور از هرز شدن شیرالات چیست؟

از آنجایی که امروزه مدل‌های بسیار گوناگونی از شیرآلات ساختمانی و بهداشتی شامل شیرآلات اهرمی، شیرآلات کلاسیک، شیرآلات توکار و غیره وجود دارد، ممکن است هرز شدن اهرم شیر در هر کدام به یک شکل رخ بدهد.ینی بیش از حد نرمال شل شده باشد.

برای مثال پس از باز کردن، شیر به طور خودکار بسته می‌شود و یا به سختی باید باز و بسته کردن اهرم را انجام داد. در مدل‌های کلاسیک این مشکل رایج‌تر بود و پس از مدتی استفاده، باید فشار زیادی برای بستن شیر وارد می‌نمودیم. همچنین دلایل مختلفی باعث رخ دادن این مشکل در شیرآلات اهرمی می‌شود که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم.

علت هرز شدن شیرالات اهرمی

همان‌طور که اشاره کردیم، علت هرز شدن شیرآلات اهرمی در بسیاری از مدل‌های باکیفیت و مرغوب اغلب به دلیل فرسودگی و پوسیدگی شیر آب یا قطعات آن در طولانی مدت است. از طرفی دیگر، علت هرز شدن اهرم در سایر مدل‌ها مرتبط با عوامل مهم دیگری است که در بعضی موارد قابل حل هستند. این عوامل شامل شل شدن بیش از حد مهره کارتریج، خراب شدن کارتریج، استفاده نادرست از شیرآلات و ایراد در تراشکاری محل قرارگیری کارتریج است.

این دلایل در خصوص انواع شیرآلات نظیر شیر حمام، شیر توالت، شیر روشویی و شیر ظرفشویی صدق می‌کنند. در ضمن هر یک از این موارد بعضاً ممکن است توسط خود مصرف کننده قابل حل باشند، در حالی که در اکثر مدل‌ها به بررسی و رفع تخصصی نیاز خواهد بود.

تذکر مهم: برای برطرف کردن مشکل هرز شدن شیرآلات چشمه، به هیچ عنوان خودتان مستقیماً وارد عمل نشوید و کار را به متخصصان چشمه  بسپارید. تعمیر شیرآلات چشمه با توجه به نوع خاص کارتریج مورد استفاده در آن‌ها و همچنین تخصصی بودن عملیات آب‌بندی، نیاز به تخصص دارد و هرگونه اقدام توسط افراد نابلد، به جز خرابی بیشتر، عایدی دیگری برای شما نخواهد داشت.

خراب شدن کارتریج

از آنجایی که این قطعه از شیر بهداشتی با اتصال به دستگیره یا اهرم شیر وظیفه کنترل اهرم و آب خروجی را برعهده دارد، معیوب شدن آن موجب شل شدن اهرم شیرآلات خواهد شد.

بسیاری از افراد و مصرف کنندگان سعی در تعویض کارتریج در منزل دارند.

با وجود اینکه این کار نشدنی نیست اما اشتباه می‌تواند به بدتر شدن مشکل و خرابی کلی شیر منتهی شود.

 استفاده نادرست از شیرالات

اگرچه امروزه شیرآلات منزل به ویژه شیرهای اهرمی به عنوان مدل‌های رایجی هستند.

که کمپانی‌های مختلف به تولید نمونه‌های درجه یک آن پرداخته‌اند، همچنان به نگهداری و استفاده صحیح نیاز است. در واقع با وجود درجه کیفی بالا در بهترین مدل‌ها هم امکان خراب شدن محصول به دلیل استفاده نادرست از شیرآلات وجود دارد. در نتیجه این مسئله می‌تواند یکی دیگر از عوامل مربوط به علت هرز شدن شیر اهرمی باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

شستشو با مواد نامناسب و یا حتی اقدام به تعمیر غیرتخصصی آن می‌تواند.

موجب آسیب دیدن هر یک از قطعات آن از جمله کارتریج و اهرم شود که در نهایت به هرز شدن شیر آب منتهی خواهد شد. به همین دلیل همیشه کارشناسان بر عواملی نظیر تمیز کردن شیرآلات به صورت اصولی و نگهداری صحیح از آن‌ها تأکید دارند. پس از آن در صورت امکان قطعه را با مدلی باکیفیت و نو جایگزین کند.

در بازرگانی ملک با کیفیت بالا خرید کنید.

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.